Kliknutím se vrátíte na úvod webu
12" Subwoofer Starbass DT300-4 v 50L reprobedně - Autor Admin
      Svoji starou subwooferovou reprobednu s 12" reproduktorem MC-FUN HC-12 jsem pozměnil tak, že jsem ji po stranách zkrátil na konečných 435 mm místo 800 mm (nedostatek místa v kufru) a osadil jsem reprobednu 12" reproduktorem Starbass DT300-4. Má impedanci 4 ohmy, maximální výkon 400W, kmitočet 41Hz-900Hz, citlivost 88dB a má keramickou membránu uchycenou na gumovém závěsu, ocelový koš. Repro bedna je umístěna v kufru s objemem 50 l a dvěmi bassreflexi o průměru 80mm a délkou 160mm.
      Reprobedna pro subwoofer je vyrobena z dřevotřísky o tloušťce stěn 12 mm a tloušťce ozvučnice 20 mm. Vnější rozměr reprobedny je dlouhý 435 mm, široký 435 mm, vysoký 300mm.
      Aby u sebe jednotlivé desky dobře držely, jsou spojené dřevěnými kolíky, zalepené Herkulesem a sešroubované 3 mm vruty, které mají délku 40 mm a od sebe jsou vzdálené 100 mm. Aby reprobedna dobře těsnila, jsou všechny spoje a mezery zakytovány tmelem. Vnitřek reprobedny je vystlaný čtyřmi vrstvami Vatelínu, který má za účel pohltit stojaté vlnění.
      Reprobedna je potažená zátěžovým kobercem bez vzoru určeným právě pro reprobedny a je přilepen pomocí Chemoprenu. Na reproduktoru je umístěna 12" ochranná krytka proti nechtěnému poškození reproduktoru vlivem lidského faktoru. Pro lepší manipulaci subwooferové bedny jsou použty dva nosné úchopy pro reprobedny, které jsou umístěny po stranách reprobedny.
      Aby subwoofer neležel na koberci a aby se zadní strana koberce nezašpinila, tak jsou na spodku reprobedny připevněny čtyři pryžové nohy. Nohy jsou původně určené do auto Škoda Favorit jako kryt na pedály.
Kliknutím stáhnete video
Subwoofer v provozu se 70W zesilovačem

5 MB
      K tomuto reproduktoru je připojen 70W zesilovač s aktivní přeladitelnou výhybkou s integrovaným obvodem Philips TDA1562Q (zesilovač byl publikován v amatérském radiu 3/2002, jediná chyba ve schématu je obrácený kondenzátor C14 info: http://zavodsky.iglu.cz/obsah/tipy.html, u desky plošného spoje je chyba v obráceném kondenzátoru C19, pokud dáte obrácenou polaritu, tak DPS funguje)

kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek kliknutím zvětšíte obrázek