Úvod Elektrika Mechanika Download Fotogalerie Diskuze Odkazy Kontakt

UPOZORNĚNÍ

Tento výrobek je pod GNU licencí a jeho majitelem je Karel Kulhavý s oficiální stránkou RONJI: ronja.twibright.com. Tento web prezentuje jeho zařízení s jinými návody na stavbu. Veškeré dokumenty k RONJE poskytuji zdarma a můžete s nimi nakládat jak je libo v rámci této licence.


Dokumenty ke stažení

Dokumentace

Prezentace

Dokumentace je velmi důležitá, kompletně popisuje funkci a postup výroby celé RONJI. Najdete zde kompletní a velmi podrobně rozepsaný popis na její stavbu. Pokud si chcete postavit RONJU, dokumentace vám poslouží jako dobrý návod.

Prezentace slouží ke stručnému představení RONJI ostatním lidem. Tento dokument se promítá na plátno přes dataprojektor a vy takto ukážete, co jste vyrobili. Nám posloužily k obhajobě RONJI u maturity. Na stavbu není vůbec zapotřebí, ale snad někomu poslouží.


Filip Němec

RONJA Filipa Němce je hlavně na těchto stránkách prezentovaná. Elektrické zapojení této RONJI je vyrobeno podle oficiálního webu z: RONJA metropolis s přenosovou rychlostí 10Mb/s s RJ-45 konektorem a červenou vysílací LED diodou.

Dokumentace Filip Němec
Dokumentace Filipa Němce

Velikost: 4MB
Prezentace Filip Němec
Prezentace Filipa Němce

Velikost: 2.5MB

Petr Sádecký

Petr Sádecký vyrobil k maturitě tu samou RONJU jako Filip Němec, takže jeho dokumentace může posloužit ke stavbě stejně dobře jako Němcova. Doporučuji se podívat na obě, protože co nenajdete v Němcově dokumentaci, tak může být v této.

Dokumentace Petr Sádecký
Dokumentace Petra Sádeckého

Velikost: 1MB
Prezentace Petr Sádecký
Prezentace Petra Sádeckého

Velikost: 3.4MB

Vojtěch Čižinský

RONJA Vojtěcha Čižinského je po elektrické stránce zastaralejší, prtože pro připojení k PC používá dnes velmi těžko sehnatelný konektor AUI (RONJA tetrapolis). Ale to neznamená, že již nemá smysl číst jeho dokumentaci. Je v ní stále velmi mnoho užitečných informací a stavba AUI interfacu je jednodušší.

Dokumentace Vojtěch Čižinský
Dokumentace Vojtěcha Čižinského

Velikost: 2.2MB
Prezentace Vojtěch Čižinský
Prezentace Vojtěcha Čižinského

Velikost: 8.9MB