Kliknutím se vrátíte na úvod webu
Přední dvoupásmové reproduktory v autě - Autor Admin
     V předních dveří jsem použil výškové reproduktory TW 34 (horny) s výkonem 300W/4ohm, 150W/8ohm s citlivosti 90dB a frekvenčním rozsahem 3-20 KHz. U basového reproduktoru jsem nezjistil parametry, je to 15cm reproduktor s chlazením cívky uprostřed magnetu a s impedancí 4ohm. Reproduktory jsou na sebe připojeny paralelně, ale jsou impedančně přizpůsobeny 22 ohm/20 W keramickým odporovým děličem zapojeným sériově k výškovému reproduktoru.
     Tyto reproduktory pochazí z kupovaného bass boxu, předtím jsem je měl v zadním platě, ale reproduktory putovaly do předních dveří. Reproduktory se do dveří vešly opravdu natěsno, ale díky výše umístěnému výškovému reproduktoru nehrajou výšky do nohou kde nejsou moc dobře slyšet. Čalounění dveří jsem na několika místech přišrouboval samořeznými vruty a ze zadní strany čalounění jsem nalepil vatelín pro pohlcení nažádoucích rezonancí.
Kliknutím stáhnete video
Přední reproduktory v provozu

1.8 MB
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek
     Nejlevnější varianta pro vytlumení dveří je však použití plátů na bázi tzv. Bitumenu například od Autoleads nebo SinusLive. Povrch je nutné důkladně odmastit a pro vlastní aplikaci je vhodná teplota cca 20°C aby se plát dobře tvaroval podle podkladu. Výsledek tlumení je znatelný při pouhém zavírání dveří a jeho nesporný klad je samozřejmě i při reprodukci hudby kde nedochází k rezonancím ve dveřích.
     Nejideálnější umístění výškového reproduktoru je do plastového trojuhélníku zpoza zpětného zrcátka kde je nejlepší nastavit osu vyzařovací charakteristiky nad řadící páku.
     Doporučuji si také přečíst kvalitní návod o stavbě doorboardů z webu www.autotuning.cz


Montování předních reproduktorů do dveří - Autor Admin
     Použil jsem dvoupásmové koaxiální reproduktory LFG - 14cm (větší se do starého čalounění Favorit nevejdou kvůli stahování okna), 35W (max 220W), frekvenční rozsah 35-22000Hz.
     Na změnu čalounění za koberec jsem použil původní sololit ze dveří kde jsem strhnul koženku a místo ní nalepil chemoprenem dvoudílný koberec. Pokud nemáte přímočarou pilu tak můžete díru pro reproduktor vyvrtal postupně kolem obvodu reproduktoru vrtačkou, pomocí dláta na dřevo vysekat díru a dopilovat ji pilníkem.
     Reproduktor jsem přichytil 6 samořeznými vruty s podložkami do sololitu kde jsem musel pár vrutů ze zadní strany seříznout aby nevadily při slícování čalounění na dveře a ze zadní strany čalounění jsem nalepil vatelín pro pohlcení nažádoucích rezonancí.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek 35W přední 2 pásmové reproduktory Kliknutím zvětšíte obrázek

Reproduktory u PC s 2x20W zesilovačem TDA1517 s předzesilovačem TDA1524
     Tuto reprobednu k počítači jsem postavil ze zbytků po předělávání reproduktorů v autě. Dvoupásmové koaxiální reproduktory LFG pocházejí z předních dveří, reprobedna ze zadního plata kde je uprosřed rozpůlená, koberec ze zbytků ze subwooferu.
     Reproduktory jsou buzeny 2x20W(6W/sin) zesilovačem s TDA1517, korekce basů, výšek, balanc a hlasitost je realizována předzesilovačem TDA1524 a všechny obvody jsou napájeny ze sítě 12V trafem.
Kliknutím zvětšíte obrázek Kliknutím zvětšíte obrázek